Cvičení a instruktáž letecké přepravy

Odbornou přípravu letecké přepravy v krizových situacích absolvovali dobrovolní hasiči JSDH MO Pardubice VI a členové SDH Svítkov - Popkovice. Problematice věnovali čtvrteční dopoledne 10. dubna, kdy na Pardubickém letišti trénovali za pomoci zkušených pilotů a instruktorů ze státního podniku LOM PRAHA, divize CLV Pardubice, díky němuž se celé cvičení mohlo uskutečnit.

Součástí cvičení byla i manipulace s materiálem za pomoci transportního vrtulníku MI17, se kterým trénují i piloti Armády České republiky a partnerských zemí. Hasiči se seznámili i se zásadami pohybu po letištní ploše a kolem letištní techniky.  Nakládání a vykládání materiálu z vrtulníku jsou velmi cenné zkušenosti pro případ, kdy je nutné řešit přepravu materiální pomoci na místa, kam se jinak než vrtulníkem dostat nelze. Na závěr cvičení měli hasiči také možnost vyzkoušet si, jaké to je zúčastnit se pátracího letu nad Pardubicemi.

Za možnost účastnit se této speciální odborné přípravy a načerpat zkušenosti, které budou do budoucna pro naší jednotku zcela určitě důležité, bych chtěl poděkovat panu řediteli Pavlu Marešovi ze státního podniku LOM PRAHA, divize CLV Pardubice. Věřím, že nové poznatky přispějí ke zvýšení kvalifikace a prestiže hasičů našeho města a do budoucna se budeme těšit na další spolupráci mezi dobrovolnými hasiči a státním podnikem LOM PRAHA a jeho divizí CLV Pardubice.

Více fotografií naleznete ZDE

Fotografie k článku