Cvičení našich mladých hasičů za doprovodu HZS Pardubice

V pátek 20. 3. 2015 měli naši mladí hasiči možnost prohloubit si své znalosti a vědomosti o hasičské technice.

Přímo do areálu letiště, k naší hasičárně, zavítalo auto HSZ Pardubice. Dětem byla nastíněna problematika zásahů při požárech a bylo jim ukázáno i vybavení vozidla, např. termokamera, dýchací technika s vyváděcí maskou používající se při požárech a pohybu v zakouřených místnostech. Dále jim byla také vysvětlena prevence pro zábranu požáru, práce při požáru v panelových domech atd. Následně jim bylo umožněno vyzkoušet si některé přístroje, usednout za volant hasičského vozidla a také do jeho kabiny. Po odjezdu hasičů si mohli na vlastní kůži uhasit zapálenou krabici pomocí hasicích přístrojů.