Den IZS a pálení čarodějnic 30. 4. 2014

Svítkovští hasiči uspořádali další z nevšedních akcí, tentokrát přímo pod širým nebem. Na poslední dubnový podvečer připravili bohatý program pro více než dva tisíce příchozích. Společně oslavili příchod jara pálením čarodějnic a zároveň si užili přehlídku jednotek integrovaného záchranného systému.

Mužům ve zbrani naslouchaly děti velmi nadšeně a pozorně. Vojáci ze 14. Pluku logistické podpory, vojenští a státní policisté si připravili přehlídku různorodých zbraní a techniky včetně ukázky přepadení a eskortu důležité osoby do bezpečí jako v akčním filmu. Ani hasiči z Pardubic se nenechali zahanbit a předvedli vybavení, které běžně používají k zásahům, hašení vozidla a slaňování z třicetimetrové výšky. Jako další svou připravenost demonstrovali zdravotníci, potápěči a Český červený kříž. Přiletěl dokonce i vrtulník Mi-2, jenž prezentoval státní podnik Lom Praha divizi CLV Pardubice.

Na návštěvníky čekaly nejen ukázky operací a zásahové techniky, ale i doprovodný kulturní program. Do tajů muzikoterapie zasvětila přihlížející škola Svítání, sportovním nadšením všechny nakazil oddíl Macak´s Gym a Aerobic klub KidFit. Během celého dne měly všechny děti také možnost navštívit různé soutěže nebo zadarmo si opéct některý z 350 špekáčků na ohni, který slavnostně zapálil starosta svítkovských hasičů Jiří Chmelík s technikem Víťou Musilem. Ještě než večer přešel do pohodového tónu za doprovodu skupiny Express, vyhlásil starosta SDH Jiří Chmelík s čestnými hosty - senátorkou Miluší Horskou a starostou šestého městského obvodu města Pardubice - výsledky soutěže o nejlepší čarodějnickou masku.

Celá akce probíhala pod záštitou paní senátorky Miluše Horské a hejtmanem Pardubického kraje Martina Netolického, kterým za jejich podporu a nadšení patří vřelé poděkování.

,,Zároveň bych také chtěl poděkovat jménem hasičů ze Svítkova-Popkovic všem zúčastněným složkám: 14. Pluk logistické podpory, Vojenská policie, Policie ČR, Městské policie Pardubice, Zdravotnické záchranné služby Pak, Hasičskému záchrannému sboru Pak, oddílu Macak’s Gym, Aerobic klubu KidFit, Červenému kříži ze Svítkova, HOPAdive a Škole Svítání,‘‘ konstatoval starosta SDH Svítkov-Popkovice Jiří Chmelík.

Komunikační odbor starosty SDH
Kristýna Dolínková

Za fotografie děkujeme Blowfly Photography, více jich můžete nalézt ZDE.

Fotografie k článku