Otevření hasičské zbrojnice

Dobrovolní hasiči ze Svítkova - Popkovic měli důvod k radosti, po dvou letech získali díky spolupráci s Letištěm Pardubice adekvátní prostory pro hasičskou zbrojnici.

A tak dne 5.10. mohlo proběhnout slavnostní otevření jejich nové hasičské zbrojnice za přítomnosti ministra financí Ing. Andreje Babiše a dalších významných hostů. Otevření hasičské zbrojnice bylo samozřejmě zakončeno přestřihnutím pásky všemi významnými hosty -  Andrej Babiš, Martin Charvát, Miroslav Rubeš, Marie Stará, Jan  Andrlík. Poté Andrej Babiš, Martin Charvát a další hosté předali dobrovolným hasičům dar – přilby Gallet F1 SF se svítilnou. Následovala prohlídka hasičské zbrojnice, byla také připravena ukázka hasičské techniky, která byla zapůjčena dobrovolnými hasiči z Choltic a leteckou hasičkou jednotkou letiště Pardubice AČR, těmto jednotkám samozřejmě děkujeme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat panu ministrovi Andreji Babišovi za jeho podporu, panu Charvátovi a firmě JTEKT za dary, které jsme od nich obdrželi a samozřejmě také velké dík patří všem hostům a spoluobčanům, kteří nás podporují v naší činnosti, kterou se snažíme i nadále rozvíjet dobrovolné hasiče v Pardubicích.

starosta SDH Svítkov-Popkovice Pardubice VI Jiří Chmelík