Vzpomínka obětem náletů z 2. světové války

Jednou z obcí, která dostala zásah, byl i Svítkov. Hroutily se domy, umírali lidé. Jejich památku si u památníku obětem náletu v Popkovicích letos připomněli členové Sboru dobrovolných hasičů Svítkov – Popkovice, pamětníci i zástupci místní radnice. „Nálet byl určen na tehdejší rafinerii Fanto, nynější Paramo. Bohužel zasáhl široké okolí a zahynuly desítky obyvatel i z našeho městského obvodu v původních obcích Svítkov a Popkovice," vzpomenul starosta hasičů Jiří Chmelík.

"Samotný akt byl proveden za doprovodu skladby Bedřicha Smetany, Vltava a státní hymny. Chybět nesměla ani státní vlajka, prapor našich dobrovolných hasičů a čestná stráž. Velký význam pietnímu aktu dodala i účast pamětníků této tragické události, kterou je třeba mít vždy na paměti," dodal Jiří Chmelík