Zásahy během přívalových dešťů

V uplynulých dvou týdnech se naše jednotka podílela na likvidaci spadlých stromů i na odčerpávání vody ze zatopených domů, sklepů a zahrad.

Následkem přívalových dešťů, silného větru a bouřek, které zasáhli naše území v uplynulých dvou víkendech, se naše jednotka podílela na odstraňování popadaných stromů vlivem silného větru i na odčerpávání vody ze zatopených domů a zahrad vlivem rozvodnění menších toků. Celkem byla v souvislosti s počasím o víkendu z 13. na 14.6. téměř stovka technických zásahů. Nejvíce zasaženou oblastí se stalo Chrudimsko. Během minulého týdne se stále likvidovali popadané stromy a odčerpávala voda ze zatopených objektů.

I o tomto víkendu z 20. na 21.6. si vytrvalé deště vyžádali četné zásahy v souvislosti s tvorbou lagun a přetékaním kanálových vpustí, které bylo potřeba odčerpávat a na kterých se naše jednotka také podílela. V provozu byla všechna naše čerpadla. Celkově je evidováno v Pardubickém kraji více než 400 zásahů. Naše jednotka se podílí také na monitoringu vodních toků.

Facebook

Aktuality