Den IZS a pálení čarodějnic

Dne 30. 4. 2015 jsme uspořádali společně s 14. plukem logistické podpory, vojenskou policií, Pardubickým pivovarem, společnostní JTEKT a složkami IZS tradiční Den integrovaného záchranného systému spojený s pálením čarodějnic.

Celá akce byla zaštítěna místopředsedkyní senátu Parlamentu ČR Miluší Horskou, ministrem obrany ČR Martinem Stropnickým, hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a primátorem města Pardubic Martinem Charvátem. Akce se zúčastnilo více než 3 000 lidí. Během odpoledne přilétl vrtulník Mi-2 z Centra leteckého výcviku, proběhl boj z blízka, zadržení pachatele pomocí služebních psů a byla zde i ukázka zásahu při požáru osobního vozidla. Během celého konání akce si lidé mohli prohlédnout veškerou techniku, která zde byla přítomna. Program zpestřil bubeník ze speciální školy Svítání a taneční skupina Kidfit. Po celou dobu akce hrála kapela EXPRESS. Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, partnerům a zúčastněným složkám za ukázky jejich techniky a vybavení.