Pálení čarodějnic ve Svítkově

V úterý od 15:00 začalo ve Svítkově tradiční pálení čarodějnic spojené s nástupem Sboru dobrovolných hasičů Svítkov-Popkovice.

Děti si mohly zasoutěžit a vyhrát zajímavé ceny. Odvážnější se přihlásily do cyklistického závodu, který byl rozdělen do tří věkových kategorií.  Taneční vystoupení předvedl Kid-Fit Svítkov.

Na místě bylo možné zhlédnout ukázky vozidel a vybavení téměř všech složek IZS.  Hasiči, záchranáři, policie, armáda i vojenská policie předvedly statickou ukázku svých vozů a vybavení a členové vojenské policie předvedli dynamickou ukázku se psy a členové armády ukázali prvky bojového umění zvaného Musado.

Krátce po 17. hodině proběhl slavnostní nástup SDH Svítkov-Popkovice, při kterém promluvili místopředsedkyně senátu České republiky paní Mgr. Miluše Horská, hejtman pardubického kraje JuDr. Martin Netolický a starosta MO Pardubice VI Petr Králíček. Zúčastnil se také pan senátor Petr Šilar a náměstkyně hejtmana pardubického kraje paní Ing. Jana Pernicová.

V 18:00 hodin byl zapálen tradiční čarodějnický oheň a vyhlásili se nejkrásnější čarodějnice a čarodějové. K tanci a poslechu hrál DJ Vašek Klema a zábava trvala až do brzkých ranních hodin. Hasiči byli mile překvapeni obrovským zájmem lidí (akce navštívilo téměř 600 lidí) a tímto by jim chtěli velice poděkovat za jejich návštěvu.

Michaela Štěpánková