Akce a novinky

Otevření hasičské zbrojnice

9.10.2014

Dobrovolní hasiči ze Svítkova - Popkovic měli důvod k radosti, po dvou letech získali díky spolupráci s Letištěm Pardubice adekvátní prostory pro hasičskou zbrojnici.

Plán akcí

8.10.2014

Co nás čeká a co nás nemine v průběhu dalších měsíců.

Slovo starosty SDH

7.10.2014

Vážení spoluobčané, dovolte mi abych Vás oslovil a podal Vám pár informací o činnosti sboru a dalších činnostech, kterými se bude náš sbor v budoucnu zabývat. Náš sbor se může pochlubit dalším významným partnerem, kterým se stalo Letiště Pardubice, díky kterému jsme získlai odpovídající prosory pro vytvoření hasičské zbrojnice, která bude důstojná a reprezentativní, která nám umožní další rozvoj a činnosti kroužku mladých hasičů na odpovídající úrovni.

Dalším naším partnerem se staly Služby města Pardubic pod vedením paní ředitelky Ing. Tomkové. A také bych chtěl poděkovat dalším partnerům z místních podnikatelů, kteří jsou označení samolepkou našeho sboru.

Pozvánka na slavnostní otevření hasičské zbrojnice

Vážení občané a přátelé,

dovolte, abych Vás srdečně pozval na slavnostní otevření hasičské zbrojnice v prostorech civilního letiště vedle terminálu Jana Kašpara.

Úklid hasičské zbrojnice

30.9.2014

A je to tu! Máme hasičárnu! Na začátku září jsme se pustili do zkrášlování prostor, které nám byly zapůjčeny od Letiště Pardubice (EBA).

Posvícení 6.9.2014

30.9.2014

Na „hasičské" louce se konala jedna z další společenských akcí, kterou pro občany připravil Sbor dobrovolných hasičů Svítkov – Popkovice.

Vzpomínka obětem náletů z 2. světové války

30.9.2014

Jednou z obcí, která dostala zásah, byl i Svítkov. Hroutily se domy, umírali lidé. Jejich památku si u památníku obětem náletu v Popkovicích letos připomněli členové Sboru dobrovolných hasičů Svítkov – Popkovice, pamětníci i zástupci místní radnice. „Nálet byl určen na tehdejší rafinerii Fanto, nynější Paramo. Bohužel zasáhl široké okolí a zahynuly desítky obyvatel i z našeho městského obvodu v původních obcích Svítkov a Popkovice," vzpomenul starosta hasičů Jiří Chmelík.

Nácvik vzdušné evakuace

16.8.2014

Dobrovolní hasiči jsou zase o něco zkušenější, ovládají vzdušnou evakuaci.

Venkovní grilování s hasiči

3.7.2014

Sbor dobrovolných hasičů Svítkov-Popkovice Vás zve na venkovní grilování s hasiči. Uskuteční se 12.7. od 16 hod. na stejné louce na které se nacházelo pálení čarodějnic.

Den IZS a pálení čarodějnic 30. 4. 2014

5.5.2014

Svítkovští hasiči uspořádali další z nevšedních akcí, tentokrát přímo pod širým nebem. Na poslední dubnový podvečer připravili bohatý program pro více než dva tisíce příchozích. Společně oslavili příchod jara pálením čarodějnic a zároveň si užili přehlídku jednotek integrovaného záchranného systému.